DOMKI

IMG_20190803_164252

DOMKI – spływ kajakowy z noclegiem nad Drawą

NOWE NOCLEGI NA PRZYSTANI NAD DRAWĄ W DRAWSKU POMORSKIM

 

Domki/schroniska dla kajakarzy na Przystani w Drawsku Pomorskim zbudowano w 2019 właśnie z myślą o spływach z noclegiem dla kajakarzy, ale i nie tylko. Noclegi nad Drawą w domkach chętnie wykorzystywane są także w ramach imprez firmowych ze spływem, spływów kawalerskich z noclegiem i przy okazji innych imprez okolicznościowych z noclegiem. Nie są to typowe domki o charakterze hotelu z podziałem na sypialnie, kuchnię i z łazienką. Ich głównym przeznaczeniem jest zapewnienie krótkotrwałego schronienia na szlaku.

Charakterystyka:

 • Jak wiadomo kajakarze, czy też rowerzyści mają na trasie wszystko ze sobą więc do bytowania potrzebują jedynie suchego miejsca do spania i dachu nad głową. Są to drewniane domki ze skromnym wyposażeniem mające pełnić funkcję schroniska. Domki wyposażone są jedynie w drewniane prycze, koce, materace, stoły z ławami, lodówką i oświetleniem.

Przeznaczenie:

 • Domki powstały z zamiarem stworzenia warunków do krótkotrwałego pobytu dla grup potrzebujących do schronienia jedynie miejsca do spania i dachu nad głową,
 • Ze względu na swoją jednoizbową budowę i konieczność stałego przebywania całej grupy w swoim towarzystwie stworzenie warunków do integracji zespołów – grupy firmowe i szkolne,
 • Domki mają zapewnić możliwość schronienia się grup w przypadku nagłej zmiany pogody, czy zmoczenia dobytku podczas spływu uniemożliwiającego rozbicie obozowiska.
 • Stworzenia warunków do organizowania biesiad okolicznościowych, czy też na zakończenie spływów.
 • Zapewnienie miejsca do przygotowania i wydania posiłków na trasie spływu bez względu na pogodę z dostępem do ogniska i z możliwością przeczekania niepogody by płynąć dalej.
 • Domki schroniska zbudowano celem stworzenia alternatywy dla turystów nie szukających specjalnych wygód: coś więcej niż namiot i mniej niż hotelowe wygody, stwarzając jednocześnie warunki do większej swobody bytowania.
 • Stworzenie stałej bazy noclegowej na codzienne wypady rowerowe, kajakowe czy zwiedzanie z możliwością powrotu na noc bez konieczności każdorazowego rozbijania obozowiska na nowo.

Wyposażenie:

Domki ze względu na swoją specyfikę i umiejscowienie na terenie Przystani są przygotowane pod różnego klienta:

Domek nr 1 i 2 z wydzielonym terenem wyłącznie dla grupy:

 • Posiada na własny teren zielony pod kilka namiotów z furtką na zewnątrz , teren wyłożony polbrukiem ok 35m, stolik. Pojemność do 20 osób. Na dole jedna izba, 8 pryczy drewnianych, koce, materace, lodówka, stół roboczy do przygotowywania posiłków, duży stół z ławami na 20 osób i oświetlenie. Wewnętrzne schody na poddasze. Na poddaszu, stolik, koce, materace i oświetlenie. Ze względu na położenie w środkowej części Przystani posiadają dwie furtki, które po otwarciu, wg potrzeb mogą zapewnić przejście i komunikację z grupami położonymi na części ogólnej lub na położonej z drugiej strony częścią biwakowo biesiadną.

Domek Biesiadny nr 3 z wydzielonym terenem wyłącznie dla grupy:

 • Domek nr 3 – Pojemność domku pod biesiady do 40 osób. Nocleg do 15 osób. powstał z myślą
  o stworzeniu możliwości biesiadowania w terenie na wolnym powietrzu (imprezy okolicznościowe, firmowe, posiłki na trasie) z jednoczesną możliwością przenocowania części grupy – do 10 osób. Może być także wykorzystany na nocleg dla mniejszych grup – do 15 osób. Na dole jedna izba, a w niej: trzy duże stoły biesiadne, lodówka, oświetlenie. Na górze: stolik, materace, oświetlenie.

Wszystkie domki na pierwszą dobę wynajęcia wyposażane są w dwie skrzynie drewna na ognisko.

Opis pola namiotowego Jędrkowa Przystań, gdzie znajdują się domki znajdziesz w zakładce BIWAK, znajdziesz nas też na Facebooku pod nazwą Jędrkowa Przystań i Jędrkowe Zakole.

Serdecznie zapraszam, Jędrek.