Spływ kajakowy, DOMKI, noclegi nad Drawą

IMG_20190803_164318

SPŁYW KAJAKOWY DRAWĄ – NOWE DOMKI DLA KAJAKARZY
NA PRZYSTANI KAJAKOWEJ NAD DRAWĄ W DRAWSKU POMORSKIM

 

W roku 2019 stanęły nowe domki/schroniska dla kajakarzy na Przystani w Drawsku Pomorskim. Nie są to typowe domki o charakterze hotelu z podziałem na sypialnie, kuchnię i z łazienką. Ich głównym przeznaczeniem jest zapewnienie krótkotrwałego schronienia na spływ kajakowy Drawą Papieskim szlakiem kajakowym im.Karola Wojtyły.

Charakterystyka noclegów w domkach na spływy kajakowe Drawą:

 • Jak wiadomo przybywający na spływ kajakowy kajakarze, czy też rowerzyści mają na trasie wszystko ze sobą więc do bytowania potrzebują jedynie suchego miejsca do spania i dachu nad głową. Są to drewniane domki ze skromnym wyposażeniem mające pełnić funkcję schroniska. Domki wyposażone są jedynie w drewniane prycze, koce, materace, stoły z ławami, lodówką i oświetleniem.

Przeznaczenie/noclegi na: spływ kajakowy, rajdy rowerowe, ogniska i inne

 • Domki powstały z zamiarem stworzenia warunków do krótkotrwałego pobytu dla grup potrzebujących do schronienia jedynie miejsca do spania i dachu nad głową,
 • Ze względu na swoją jednoizbową budowę i konieczność stałego przebywania całej grupy w swoim towarzystwie stworzenie warunków do integracji zespołów – grupy firmowe i szkolne,
 • Domki mają zapewnić możliwość schronienia się grup w przypadku nagłej zmiany pogody, czy zmoczenia dobytku uniemożliwiającego rozbicie obozowiska, co zmusza niestety zmusza  by zakończyć spływ kajakowy. 
 • Stworzenia warunków do organizowania biesiad okolicznościowych, czy też warunków by zakończenie spływ kajakowy ogniskiem.
 • Zapewnienie miejsca do przygotowania i wydania posiłków na trasie spływu bez względu na pogodę z dostępem do ogniska i z możliwością przeczekania niepogody by płynąć dalej.
 • Domki schroniska zbudowano celem stworzenia alternatywy dla turystów nie szukających specjalnych wygód: coś więcej niż namiot i mniej niż hotelowe wygody, stwarzając jednocześnie warunki do większej swobody bytowania.
 • Stworzenie stałej bazy noclegowej na codzienne wypady rowerowe, kajakowe czy zwiedzanie z możliwością powrotu na noc bez konieczności każdorazowego rozbijania obozowiska na nowo.

Wyposażenie domków na spływy kajakowe Drawą:

Domki ze względu na swoją specyfikę i umiejscowienie na terenie Przystani są przygotowane pod różnego klienta:

Domek nr 1 z wydzielonym terenem wyłącznie dla grupy:

 • Posiada na własny teren zielony pod kilka namiotów z furtką na zewnątrz , teren wyłożony polbrukiem ok 35m, stolik. Pojemność do 20 osób. Na dole jedna izba, 8 pryczy drewnianych, koce, materace, lodówka, stół roboczy do przygotowywania posiłków, duży stół z ławami na 20 osób i oświetlenie. Wewnętrzne schody na poddasze. Na poddaszu, stolik, koce, materace i oświetlenie. Ze względu na położenie w środkowej części Przystani posiadają dwie furtki, które po otwarciu, wg potrzeb mogą zapewnić przejście i komunikację z grupami położonymi na części ogólnej lub na położonej z drugiej strony częścią biwakowo biesiadną.

Domki nr 2 i 3 położone są na części ogólnej:

 • Domek nr 2 – pojemność 22 osoby, przygotowany pod jedną dużą lub dwie mniejsze grupy z podziałem na 12 i 10 osób. Osobne wejście na poddasze z przeciwnej strony domku. Na dole 12 drewnianych pryczy, koce, materace, stół z ławami na 20 osób, lodówka, stół roboczy pod oknem do przygotowywania posiłków i oświetlenie. Dostęp do ogólnego miejsca ogniskowego na ok. 60 osób.
 • Domek nr 3 – Pojemność pod biesiady do 40 osób. Nocleg do 15 osób. powstał z myślą
  o stworzeniu możliwości biesiadowania w terenie na wolnym powietrzu (imprezy okolicznościowe, firmowe, posiłki na trasie) z jednoczesną możliwością przenocowania części grupy – do 10 osób. Może być także wykorzystany na nocleg dla mniejszych grup – do 15 osób. Na dole jedna izba, a w niej: trzy duże stoły biesiadne, lodówka, oświetlenie. Na górze: stolik, materace, oświetlenie.

Wszystkie domki na każdą wynajętą dobę wyposażane są w dwie skrzynie drewna na ognisko.

Więcej informacji o polu namiotowym na którym znajdują się domki dla kajakarzy znajdziecie w zakładce BIWAK, możecie nas także znaleźć na Facebooku pod nazwą Jędrkowa Przystań

Sprawdź też naszą ofertę na spływy kajakowe DRAWĄ, KORYTNICĄ i REGĄ

Jeśli po raz pierwszy wybierasz się na spływ kajakowy na pewno zainteresuje to JAK PRZYGOTWAĆ SIE DO SPŁYWU , jak wygląda planowanie spływu, co zabrać ze sobą na spływ i jakie są zasady bezpieczeństwa na spływie kajakowym

Zajrzyj także do zakładki CENNIK i zapoznaj się z naszymi atrakcyjnymi cenami na spływy kajakowe oraz cenami innych usług. Zwróć uwagę na ceny wynajęcia kajaków na wielodniowe spływy kajakowe od 3 dni i powyżej – najtaniej!

 

Serdecznie zapraszam, Jędrek.

 

Tagi:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,